kariyerjet-logo-v5

Bir Haya(t)l Hikâyesi...Merhaba,
hikâyemi klasikleşmiş, demodeleşmiş “Vizyonumuz”, “Misyonumuz” hede hödöleriyle anlatmayı, yersiz bulduğum için, sizlere bu kısmı Blog tadında daha samimi bir şekilde hazırlamayı tercih ettim.
2002 yılında ilk yazılım dersimdeki farkına vardığım visual tasarımsal hoşnutluğa gereksinim bilgi sorgusunu Google.com üzerinden yapmamızı telkinleyen öğretim görevlimizin uyandırmasıyla ilk cemre düşmüş oldu. O yıllarda Avrupa’nın köklü teknik üniversitelerinin derslerinde „Fezâ’da Astronot” iken, ekürilerle zihinde proje filizlendirmeler selam durmuştu paralel evrende.
Yaşamın hızlı akışında eş zamanlı materyal bedensel ihtiyaçlar karşılanırken, güvesinde psikolojik/meslekî tatmin noktasında zevkler/hobiler çıktı meydâne. İlerleyen parlak proje geliştirmelere ilişen (tenzih içerir) bazı sözüm ona „melek yatırımcılar“ın uzun kulaklarının ve kuyruklarının olduğunu, motivasyonlarımızı, heyecanlarımızı, emeklerimizi yaktıklarında anlamış olduk; ki yanlış katıra oynamayla doğru orantılı bir cahiliye dönemiydi bu bizim için. Zalım felek bizi madem gurbet ele attı dedik, o halde biz de küllerimizden yeniden doğalım istedik. Ancak bazı fırsatlar ikinci roundda avcumuzdan kayıp gitmişti haliyle. Ama bazen diyorum ki, projeyi satsaydık zamanında ve milyon Euro’muz olsaydı şimdilerde, şuan herhalde daha vizyonsuz olurduk.
(Bkz. Umûmi Double You C.)
Hayat bir çırpıda akıp geçmekte dostlar. İster ticarî, ister profesyonel hayatımız olsun. Sistem düzenindeki beyaz veya mavi yaka rulmanına dahil olununca da bir uyanma, bir de uyuma fonksiyonundan ibaret olunduğunu düşündürten günler, aylar, seneler ardınızda kalmış olabilir ve ne uzadık, ne de kısaldık da diyebilirsiniz; ama yaşlandık diyeceksiniz. Hedeflerine odaklanan bir çok kişinin vardıkları noktada niteliksiz kaygılardan/hırslardan ibaret onlarca ve tonlarca yaşam anlarıyla dolu mazilerinin olduğunun, asıl emekliliğin „yolculuk“ olduğunun, herşeyin bir geri sayım olduğunun, hasta yatağında doktoruna „ikiz kuleler senin doktor beni iyileştir“ ile herkesin yakın çevresinden duyduğu „şimdiki aklım olsa“‘ların çok önemli birer kıssa olduğunun, bir sıcak çayın, kahvenin kokusunda da mutluluğun gizli olabildiğinin farkındalığıyla selim ve emin nefes almalı insan.
Böylesi bir melankolik çeşitleme girişten sonra bu projenin maddi temel düşünülerek geliştiğinin kesinlikle düşünülmemesi gerektiğinden hareketle, gelişimi ve devamı için çalışmalarımızın hızla devam edeceğini belirtir, herkesin aradığı ve bulduğu işte, eşte, aşta, dostta, hayatında ve çevresinde mutlu hikayelerle dolu bir hayat sürmesini temenni ederim.
KariyerJet.com emektârı.

Made with ♥️


Index


KariyerJet Anasayfa